Národní cyklotrasa č.6 vede po cyklostezce Ohře, která tvoří páteřní cyklistickou komunikaci Karlovarského kraje. Trasa začíná na hranicích s Bavorskem u Slapan a zpočátku vede podél Odravy. Od Chebu pak už sleduje Ohři až do Karlových Var. Většina cyklotrasy je vedená po cyklostezkách, nebo místních komunikacích s minimálním provozem.

Valdštejnova cyklostezka byla otevřena v roce 2006, při zahájení mezinárodní Krajinné výstavy v Chebu. Při té příležitosti byly otevřeny i nové turistické hraniční přechody v Pomezí a ve Slapanech. Je značená logem Krajinné výstavy a byla pojmenovaná po Albrechtu z Valdštejna, zavražděného roku 1634 v Chebu.
Cyklotrasa má dvě větve. Zelenou severní větev Kössain - Cheb a jižní větev (modrou) Cheb - Marktredwitz. Navíc Arzberg a Waldsassen je propojen ještě oranžovou spojkou. Tyto cyklotrasy nabízí spoustu zajímavých výletů jak na našem území, tak převážně u našich bavorských sousedů.

Na hranicích Karlovarského kraje v obci Broumov začíná naše putování po cyklistické Magistrále Český les. Je značená jako národní cyklotrasa č.36 a Magistrálou se nazývá, protože prochází přes celý Český les od Všerub až do Chebu. Do Karlovarského kraje vstupuje za obcí Broumov a u Chebu se napojuje na páteřní trasu Karlovarského kraje na cyklostezku Ohři.

Podrobný popis se všemi zastávkami u zajímavých míst naleznete na Cykloportálu Karlovarského kraje

Magistrála Krušné hory - národní cyklotrasa značená číslem 23 prochází Krušnými horami od Chebu až po Děčín v délce 96 km. V Karlovarském kraji začíná na hrázi přehrady Skalka v Chebu a opouští Kraj pod nejvyšší horou Krušných hor - Klínovcem. Protože prochází přes několik regionů, je popis trasy rozdělen na tři úseky:

  • Chebsko úsek Cheb - Luby
  • Kraslicko úsek Luby - Rolava
  • Ostrovsko úsek Rolava - Klínovec

Podrobný popis se všemi zastávkami u zajímavých míst naleznete na Cykloportálu Karlovarského kraje