Asi 2 km od Františkových Lázní směrem k přírodní rezervaci Soos si můžete přímo „na dosah“ vychutnat krásu exotických motýlů v jejich přirozeném prostředí. Od vajíčka po housenku, kuklu až po křehkého živého motýla se před Vámi odehrává celý cyklus života. Teplo, vlhko a šumění křídel – to jsou většinou první dojmy návštěvníků skleníku. Současně ve stejném domě si můžete prohlédnout i poměrně rozsáhlou sbírku našich i exotických preparovaných motýlů, máte-li čas a chuť, pak zajímavosti z motýlího života se dozvíte z průvodních textů. Jestliže Vás tento neobvyklý koníček nadchne, máte možnost si přímo na místě sestavit vlastní sbírku motýlů a nebo si koupit pouze jediného – ať už pro radost sobě nebo jiným. Chovu motýlů se Stanislav Macek věnoval celý svůj život, postupně skleník zpřístupnil veřejnosti. Nyní v jeho práci pokračuje jeho manželka. V jediném prostoru si návštěvníci mohou prohlédnout motýly, kteří se běžně v přírodě nikdy nesetkají, zastoupena je Afrika, Jižní Amerika, jižní i východní Asie, Austrálie.

Větší skupiny návštěvníků je lépe ohlásit předem na tel. 777 142 134, nebo e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Vydáte-li se z Františkových Lázní pěšky, dovede Vás až k Motýlímu domu červená turistická značka, cesta od vlakového nádraží trvá asi půl hodiny.
Těšíme se na Vaši návštěvu, nezapomeňte si doma fotoaparát nebo kameru.

Otevírací doba 2018

od 1. 5. 2018 do 2. 9. 2018 každý den od 11:00 do 16:30 hod.
Poslední návštěvníci vždy v 16:00!
od 3. 9. 2018 do 30. 9. 2018 každý den od 12:00 do 16:00 hod.
Poslední návštěvníci vždy v 15:30!

Vstupné: Dospělí: 75 Kč, Školní děti: 30 Kč, Studenti a zdravotně postižení: 40 Kč

 

Text převzat z www.motylidum.cz

Použité fotografie pocházejí z webu www.kvpoint.cz - databanky fotografií Karlovarského kraje.


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace Ok