Elektroléčba

K léčbě se využívají různé druhy elektrických proudů, které zlepšují prokrvení tkání, uvolňují napětí příčně pruhované a hladké svaloviny nebo ji naopak posilují, působí protibolestivě a protizánětlivě. Podle převažujícího účinku se volí daný typ elektroléčebné procedury při onemocnění pohybového aparátu, při poruchách prokrvení.

Ultrazvuk

Během terapie na ošetřované tkáně působí jednak mechanická a jednak tepelná energie. V místě ošetření tak dochází k lokálnímu zvýšení teploty, což má za následek například zlepšení prokrvení, uvolnění napětí, rovněž se urychluje proces hojení a dochází k odstranění bolesti. Terapie ultrazvukem je proto vhodná při chronických zánětlivých onemocnění kloubů, poúrazových stavech, ale také k léčbě cévních a kožních onemocnění.

Dyadinamik

Dyadinamik je jeden z nejrozšířenějších přístrojů elektroterapie využívající nízkofrekvenční proudy pro jejich analgetický a spasmolytický účinek a pro zlepšení prokrvení tkání. Předepisuje lékař, délka aplikace je 3 - 6 minut podle aktivity onemocnění (u akutních stavů denně na kratší dobu, u chronických stavů 3x týdně až 6 minut).

Indikace:

 • onemocnění pohybového aparátu (bolesti kloubů a páteře)
 • Kontraindikace:

 • kardiostimulátor, nádorová onemocnění, poruchy citlivosti, kovové implantáty v proudové dráze, těhotenství, ekzémy, krvácivé stavy
 • Inhalace

  Vhodné na léčbu horních a dolních cest dýchacích i pro celkovou úlevu. Usnadňuje vykašlávání a při procedůře se používá inhalační roztok.

  Oxygenoterapie

  Léčba kyslíkem. Vhodná pro sportovce a pro zlepšení duševní i fyzické kondice.

  Šlapací lázeň (šlapačky)

  Provádí se ve dvou vaničkách, v jedné je teplá a v druhé studená voda. Střídavým přešlapováním se nohy prokrvují.

  Suchá uhličitá obálka

  Uzavřená suchá plynová lázeň v oxidu uhličitém (CO2) zvyšuje prokrvení a výživu buněk, působí protizánětlivě, odstraňuje stres a vyčerpání, blahodárně působí na spánek, urychluje rekonvalescenci, zvyšuje odplavování odpadních a jedovatých látek ven z těla, snižuje krevní tlak, zlepšuje činnost srdce a prokrvuje dolní končetiny.

  Biolampa

  Světelná terapie BIOPTRON působí přirozeným způsobem: podporuje regenerativní schopnost a rovnováhu lidského těla, a tak pomáhá využít tělu jeho vlastní léčebný potenciál. Světelná energie, jež pronikne do tkáně, podporuje pochody biostimulace (to znamená, že pozitivně ovlivňuje rozličné biologické pochody organismu, a tak zlepšuje tělesné funkce).

  Ergometr

  Slouží k celkovému prokrvení organismu, protažení těla a k obnovení duševních a fyzických sil.

  Parafínový zábal

  Bílá vosková hmota, která se nanáší na ruce. Je vhodná při artróze, na revma, na prokrvení a při drobném poškození okolo nehtového lůžka.

   

  Rašelinový zábal

  Šetrnější než koupele, aplikují se na předepsanou část těla. Je vhodné se po proceduře 2 hodiny nekoupat, aby se stihly vstřebat minerální látky.

   

  Konopný zábal

  Obsahuje 90 % konopného oleje. Konopný olej se využívá jako účinná pomoc pro ekzematickou pleť, lupenku, svědivou a problematickou pokožku. Vhodný je rovněž na suchou pleť a pokožku vystavenou každodennímu stresu.Konopný olej zvyšuje obsah ceramidů v pokožce, a tím zvyšuje její přirozenou bariérovou funkci. Konopný zábal tlumí projevy stárnutí, hydratuje a zvyšuje elasticitu kůže.

   

  Skořicový zábal

  Prokrvuje pokožku, jemně prohřívá, zpevňuje a do hloubky hydratuje pleť. Napomáhá k revitalizaci podkoží a tím omezuje projevy celulitidy. Určeno k zábalům nohou, hýždí, paží a dalších tělesných partií. Zábal rovnoměrně naneste na pokožku a tělo udržujte v teple vhodnou přikrývkou. Při použití na výrazné projevy celulitidy je vhodné postižené partie bandážovat folií. V kombinaci s lymfodrenáží je bandáž nežádoucí. Účinky je vhodné podpořit dostatečným příjmem tekutin a přiměřenou pohybovou aktivitou.

  Vířivá koupel

  Má velké zdravotní přínosy - zvyšování imunity organismu, celkové uvolnění svalů, regenerace svalstva a kloubů, stimulování činnosti vnitřních orgánů a také uklidnění mysli. Každá masírovaná zóna lidského těla pomocí trysky se stimuluje a příznivě ovlivňuje konkrétní funkce organismu (dýchání, trávení, vylučování, atd.).

   

  Perličková koupel

  Má relaxační účinek, voda se dostává do vany roštem na dně a bublinky masírují tělo. Účinek této koupele spočívá v jemné masáži kůže a podkoží, kterou vyvolává proud stlačeného vzduchu. Má blahodárný vlil na psychiku i fyzickou kondici, zbavuje pocitů bolesti kloubů a napětí.

   

  Uhličitá koupel

  Do vany se napouští kysličník uhličitý. Voda je při koupeli chladnější - bublinky tělo prohřívají. Někdy může mít pocit lehkého bodání – to praskají bublinky na těle a tím vlastně masírují. Uhličitá koupel není vhodná pro lidi s nízkým nebo kolísavým tlakem. Po koupeli je nutný následný odpočinek a pitný režim. Vodní uhličité koupele mají vliv na celkový organismus, upravují vegetativní funkce. Koupele snižují krevní tlak a usnadňují práci srdce.

   

  Rašelinová koupel

  Obsahuje důležité minerální látky. Po koupeli je nutná sprcha a následně se nesmí 2 hodiny do jiné vany nebo bazénu- minerální látky se musí vstřebat do pokožky. Bahenní koupel je vhodná při nemocích pohybového ústrojí, na zvýšení krevního tlaku a celkového prohřátí.

   

  Bylinné koupele

  (RELAXAČNÍ, REGENERAČNÍ, POHYBOVÁ, STIMULAČNÍ)
  Najdeme v nich skvěle vybranou sestavu bylin. Každá bylina má v koupeli svou úlohu a společně působí příznivě podle vybraného druhu dané koupele. Bylinné koupele se nejčastěji používají jako doplňková terapie na povzbuzení organismu, odstranění únavy, na klouby postižené artrózou a v neposlední řadě na odstranění stresu.

   

  Jodová koupel

  Má dezinfekční účinky a proto se hlavně používá při kožních onemocnění, ale i při chorobách revmatických a pohybového ústrojí. Do vany se nesmí se šperkami. Po koupeli následuje suchý zábal. Dvě hodiny po proceduře se nemá chodit do bazénu či jiné koupele, aby se neztratil účinek jódu.

   

  Sulfatánová koupel

  Je to koupel ze síry. Působí na onemocnění pohybového aparátu, dnu a při kožních onemocnění- zklidňuje podrážděnost kůže. Následuje suchý zábal. Dvě hodiny po proceduře se nedoporučuje jiné koupele, aby se nevytratil účinek síry.

  Klasická masáž

  Masáž je speciální procedura, která se používá k upevnění tělesného i duševního zdraví, posílení organismu, osvěžení po psychické i fyzické námaze, k léčení nebo doléčování některých poúrazových stavů. Je určena na hlouběji uložené struktury (svaly, fascie a šlachy), ale působí i na kůži a podkoží. Pravidelnou masáží se odstraňuje podkožní tuk a zlepšuje se metabolismus kůže. Masáž je prostředek regenerace duševních i tělesných sil. Není vhodná při těhotenství a 6-ti nedělí.

   

  Masáž plosky nohou

  Akupresurní body na chodidle, obzvlášť na spodní straně chodidla, jsou spojeny a orgány a tělesnými partiemi, které je možno pomocí těchto bodů stimulovat a pozitivně ovlivnit. Na tomto poznatku se zakládá reflexní masáž chodidla. Body, které jsou citlivé na tlak, mohou dokonce upozornit na nějaké problémy orgánů. Masáž má v první řadě aktivovat samoléčebné síly těla, má ale také uvolňovací a povzbuzující efekt. Tento druh masáže vychází z ČÍNSKÉ MEDICÍNY ovlivňující celý organismus jak po psychické, tak po fyzické stránce.

   

  Podvodní masáž

  Silné vodní proudy se vedou k problematickým svalovým partiím a dosahuje se tak hloubkovějšímu efektu masáže a uvolnění. Nedoporučuje se: při problémech s varixy (vnějších i vnitřních) masáž nohou.

   

  Přístrojová lymfomasáž

  Při poruchách funkcí lymfatického systému se ve tkáních hromadí voda, vznikají otoky a edémy. Lymfatickými masážemi se obnovuje rovnováha mezi množstvím vody zadržené ve tkáních a mezi kapacitou lymfatických kanálů. Hladivými pohyby se vyprazdňují lymfatické uzliny a urychluje se odtok mízy. Zároveň dochází odstraňování škodlivin a posílení imunity. Není vhodná při těhotenství, 6-ti nedělí, vysokém krevním tlaku a zvýšené činnosti štítné žlázy.

   

  Čokoládová masáž

  Odborníci vysvětlují její blahodárný vliv tím, že kakao obsahuje antioxidanty, vitaminy a minerály a tak působí přes povrch těla. Čokoláda vyživuje pokožku, vrací ji její pružnost a hebkost. Působí proti stárnutí, potlačuje celulitidu a výrazně vylepšje vzhled pokožky. Vaše pleť bude po této proceduře hebká a jemná. Čokoláda je zdrojem energie a dobré nálady a i Vy se budete cítit po masáži skvěle.

   

  Medová masáž

  Zlepšuje funkci trávení a tím posílení imunity. Další účinky: vymizení některých oběhových potíží, oslabení negativních projevů - akné, celulitidy, úprava kvality spánku, snížení nebo dokonce vymizení depresí a migrén, analgetické účinky u revmatických onemocnění svalů a kloubů.Masáž nelze poskytnout při těchto obtížích: alergie na med, otevřené rány, žaludeční vředy, vysoký oční tlak.

   

  Lávové kameny

  Teplo z kamenů pomáhá uvolňovat ztuhlé svaly, mírnit křeče, uvolňovat napětí kloubních pouzder a tím uleví od bolesti v kloubech. Reguluje trávení a zrychluje metabolismus, reguluje zadržování tekutin v těle, napomáhá k detoxikaci organismu. Tato masáž je doporučována při bolestech pohybového aparátu a k regeneraci organismu po sportovní zátěži. Teplo z kamenů a speciální masážní techniky dokonale uvolní tělo a mysl.

  V budově Josef I. se, kromě ubytovací části, nachází i balneo provoz, kde se provádí léčebně rehabilitační procedury se zaměřením na pohybový aparát. Z tohoto důvodu jsou v této budově přednostně přidělovány pokoje hostům, kteří absolvují léčebné pobyty.

  Léčebné pobyty

  Nástup na pobyt je vždy v neděli.
  Při vstupní lékařské prohlídce Vám bude sestaven individuální léčebný plán, dle aktuálního zdravotního stavu. Léčebný plán se skládá z hlavních a vedlejších procedur, přičemž by měla být absolvována max. jedna hlavní procedura denně.

  Vážení hosté, dovolujeme si Vás upozornit, že Pension Josef nabízí ubytování ve 2 budovách, vzdálených od sebe přibližně 100 metrů. Pokoj Vám bude přidělen dle aktuální kapacity. Děkujeme za pochopení.

  Vlastní výběr procedur (bez vstupní lékařské prohlídky)

  V tomto případě vezměte prosím na vědomí, že absolvování některých procedur je podmíněno vyplněním a podepsáním informovaného souhlasu, kterým pacient prohlašuje, že netrpí žádným z uvedených onemocnění. V případě pochybností a nejasností je nutné vyžádat lékařské doporučení k absolvování procedury.