Bismarckova rozhledna

Informace k nástupu na pobyt

Aktuální mimořádné opatření s platností od 31.5. 2021 si můžete prohlédnout zde. Pasáže týkající se ubytování jsou zvýrazněny žlutě.

Dozvíte se jaké potvrzení budete pro svůj pobyt potřebovat. Pokud si i tak nebudete jisti, můžete nás telefonicky kontaktovat na čísle 604 831 379 a my Vám pomůžeme.

Bismarckova rozhledna je rozhledna nacházející se cca 4 km západně od města Cheb v okrese Cheb v Karlovarském kraji. Je na trase Cheb-Schirding, kde odbočíme ze silnice na Horní Hraničnou.

Rozhledna byla postavena roku 1909 na místě původní dřevěné rozhledny, která tu stávala v letech 1891 až 1909.

Název nese po německém kancléři Otto von Bismarckovi. V té době bylo postaveno v německy mluvící části Evropy a také v Jižní Americe dvě stě podobných Bismarckových rozhleden, sloupů a mohyl.

Materiálem pro její stavbu byl kámen. V období železné opony se rozhledna nacházela v zakázaném hraničním pásmu, proto pozapomenuta. V roce 1973 byl nedaleko rozhledny postaven nový televizní vysílač. Od roku 2004 je v majetku města Cheb a o rok později prošla dvoumilionovou rekonstrukcí.

Chebská rozhledna na Zelené hoře byla původně dřevěnou vyhlídkovou plošinou vysokou 14 metrů. Volně přístupná vyhlídková plošina nabízí rozhled na vršky Českého a Slavkovského lesa, Smrčin i Krušných hor.

Otevřena je denně od jara do podzimu (9:00 - 18:00 hod) a neplatí se vstupné.

 

Použité fotografie pocházejí z webu www.kvpoint.cz - databanky fotografií Karlovarského kraje.


Pension Josef v Františkových Lázních hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.